Про інститут »
Історія института
 

              
  About  

Історія создания

     ПАТ "Укрводпроект" засновано в 1936 р., коли на базі проектного бюро будівельного тресту "Укрмеліотрест" та проектної групи Київської облгідромеліоконтори було створено контору "Гідромеліопроект", чисельний склад налічував 100 працівників. Розміщувалась вона в Києві на вул. Леніна, 10. У довоєнні роки (1936-1941 рр.) "Гідромеліопроект" виконував проектно-вишукувальні роботи з осушення територій, для об'єктів водопостачання в Київській Чернігівській, Житомирській, Полтавській, Сумській, Одеській областях і Молдавській АРСР.
     У липні 1941 р. діяльність контори була призупинена у зв'язку з початком Великої Вітчизняної війни. Постановою Ради Міністрів УРСР від 15 січня 1946 р. № 13 контора "Гідромеліопроект" була перейменована в "Укргідромеліопроект" з відновленням її діяльності з 26 січня 1946 р.
     У червні 1948 р. контору "Укргідромеліопроект" реорганізовано в Український державний трест з вишукувань, досліджень та проектування зрошувальних і осушувальних систем і гідротехнічних споруд "Укрводпроект" Мінсільгоспу УРСР (Постанова ЦК КП(б)У від 28 червня 1948 р.).
     У 1950 р. трест "Укрводпроект" передано в підпорядкування Міністерства бавовництва СРСР і реорганізовано в Український державний інститут з проектування іригаційних споруд та сільських електростанцій "Укрдіпроводбавовна" (Постанова Ради Міністрів СРСР від 6 квітня 1951 р.). В інституті налічувалось 200 працівників. У 1950 р. було прийнято Постанову Ради Міністрів СРСР № 400 "Про будівництво Каховської гідроелектростанції на Дніпрі, Південно-Українського каналу, Північно-Кримського каналу і про зрошення земель південних районів України і Північного Криму". Виконання проектно-вишукувальних робіт для будівництва великих зрошувальних і обводнювальних систем у південних областях України та Північному Криму було покладено на інститут "Укрдіпроводбавовна".
     У червні 1953 р. інститут "Укрдіпроводбавовна" перейменовано в Український державний інститут "Укрдіпроводгосп" (Постанова Ради Міністрів СРСР від 27 травня 1953 р.). Чисельність працівників в інституті зросла до 1600 чоловік.
     За період з 1953 по 1959 рр. за проектами інституту "Укрдіпроводгосп" в Україні було побудовано:
зрошувальні системи на загальній площі 99,8 тис. га;
осушувальні системи на загальній площі 139,2 тис. га.
У період з 1960 по 1965 рр. інститут розробив проекти таких великих зрошувальних систем, як:
     - Північно-Кримська;
     - Каховська;
     - Бортницька (перша черга);
     - Татарбунарська;
     - Дніпро-Кривий Ріг;
     - Трубізька осушувально-зволожувальна система.
     З грудня 1965 р. інститут "Укргіпроводгосп" переходить у підпорядкування новоствореного Міністерства меліорації та водного господарства УРСР (Мінводгосп УРСР). Різке зростання обсягів проектно-вишукувальних робіт зумовило розширення інституту, кількість працівників вже становила понад 2000 чоловік. До 1965 р. у 14 областях України було створено філії та експедиції.
     За період з 1965 по 1970 рр. були запроектовані:
    - Північно-Рогачицька осушувальна система;
    - Краснознам'янська осушувальна система;
    - Південно-Бузька система подвійної дії;
    - Бортницька зрошувальна система (друга черга);
    - Канал Дніпро-Донбас;
    - Берегівська осушувальна система;
    - Північно-Кримський канал;
    - Схема комплексного використання річок Дунай, Західний Буг, Горинь басейну р. Дніпра;
    - Гідровузли для створення водосховищ Криму.
    З 1962 р. інститут "Укрдіпроводгосп" виконує роботи за межами кордонів України (Туніс, Алжир).
    У 1974 р. проектно-вишукувальний і науково-дослідний інститут "Укрдіпроводгосп" затверджено у статусі головного інституту в системі Мінводгоспу України.
    Починаючи з 1975 по 1980 рр. за проектами інституту будують греблі на водосховищах України (в Криму), Алжиру, Тунісу. Розроблено ТЕО перекриття Дніпро-Бузького лиману, технічний проект каналів Дунай-Дніпро, Дніпро-Інгулець, схеми комплексного використання річок Дністра, Південного Бугу, Західного Бугу, Тиси, Десни.
    Фахівці інституту брали участь у ліквідації наслідків землетрусів в Вірменії виконували роботи з відновлення систем водопостачання міст та населених пунктів.
    Після аварії на Чорнобильській АЕС інститут виконав величезну роботу з ліквідації наслідків аварії - розробив проекти водозабірних споруд, захисних споруд на річках Дніпро і Прип'ять.
     У 1997 р. інститут реорганізовано у ПАТ "Український головний проектно-вишукувальний і науково-дослідний інститут з меліоративного та водогосподарського будівництва" (ПАТ "Укрводпроект").
    У 2011 р. ПАТ "Укрводпроект" реорганізовано у Публічне акціонерне товариство "Український головний проектно-вишукувальний і науково-дослідний інститут з меліоративного та водогосподарського будівництва" (ПАТ "Укрводпроект").
    ПАТ "Укрводпроект" є правонаступником інституту "Укрдіпроводгосп" (включаючи колектив, архів та торгову марку). Сьогодні в інституті налічується 130 працівників.
    ПАТ "Укрводпроект" співпрацює з організаціями та науково-дослідними інститутами України, Алжиру, Грузії, Румунії, Словатчини, Угорщини, Чехії.

 

ПAТ "УКРВОДПРОЕКТ"
03035, Київ-35, вул. Митрополита Василя  Липківського, 45
Тел. 38(044) 248-70-16
Факс 38(044) 244-04-21
E-mail: uvp@uvp-kiev.com.ua