Діяльність »
Меліоративні системи
 

 

Зрошувальні системи

     ПАТ "Укрводпроект" має 70 річний досвід проектування зрошувальних систем на території України та за її межами (Алжир, Туніс, Болівія). Спеціалістами інституту розроблено ряд нормативних документів для проектування меліоративних систем і споруд.

ПАТ "Укрводпроект" виконує повний комплекс проектно-вишукувальних робіт для будівництва зрошувальних систем (поверхневих відкритих, закритих та комбінованих; дощування; внутрішньо ґрунтове зрошення:
- інженерні вишукування;
- техніко-економічне обґрунтування;
- проектна документація;
- охорона навколишнього середовища;
- консультації;
- авторський нагляд та інжинірингові послуги.

Зрошення земель - штучне поповнення вологою ґрунту для підвищення його родючості. Зрошення покращує постачання коренів рослин вологою, знижує температуру та підвищує вологість повітря над ґрунтом. Зрошення забезпечує високий врожай багатьох сільськогосподарських культур на посушливих територіях не залежно від кількості атмосферних опадів.
Поверхневе зрошення - мережа відкритих магістральних та розподільчих каналів з поливом по борознам чи смугам. Коефіцієнт корисної дії таких систем не перевищує 0,55, коефіцієнт водокористування - 0,45, коефіцієнт земельного користування - 0,8. Використовується при потребі в значних об'ємах води на зрошення та промивку ґрунтів від засолення.
Дощування - зрошення ґрунтів за допомогою дощувальних машин, що дозволяє підвищити коефіцієнт земельного користування до 0.9 та коефіцієнт корисної дії до 0,82.

Внутрішньоґрунтове зрошення - спосіб полива, при якому вода подається в шар ґрунту до коренів рослин, зволоження відбувається за рахунок капілярного та гравітаційного руху вологи. До внутрішньоґрунтового зрошення відносяться:
- полив підтопленням (субірігація), то б то зволоження коренів рослин шляхом підйому рівня ґрунтових вод (природне підтоплення) чи підживлення ґрунтових вод прісною водою із каналів (штучне підтоплення);
- машино-ін'єкційний полив - подача води в грунт спеціальними машинами крізь порожнини чи отвори;
- внутрішньоґрунтовий полив - вода подається в шар ґрунту крізь армовані підземні трубопроводи

 

 

Осушувальні системи

     Впродовж 70 років інститут "Укрводпроект" займається проектуванням систем осушення. За цей час накопичений великий досвід та фонд проектно кошторисної документації.

ПАТ "Укрводпроект" розробляє весь комплекс проектної документації на проектування відкритих та закритих (дренажних) осушувальних та осушувально-зволожувальних систем:
- інженерні вишукування;
- техніко-економічне обґрунтування;
- проектна документація;
- охорона навколишнього середовища;
- консультації;
- авторський нагляд та інжинірингові послуги.

Осушення - це комплекс заходів по видаленню надлишкової вологи з верхнього шару ґрунту шляхом впливу на водний режим території.
За характером дії на водний режим осушувальні системи поділяються на однобічні, що забезпечують тільки відвід води; та двобічні (осушувально-зволожуючі), що регулюють водний режим ґрунту шляхом відводу надлишкової води та наступного поповнення її запасів в період посухи. Осушувально-зволожуючі системи дозволяють підтримувати в ґрунті близький до оптимального водний режим протягом періоду вегетації.

 

 

Спеціальні меліоративні заходи

     Спеціалісти ПАТ "Укрводпроект" розробляють проектно-вишукувальну документацію по спеціальним меліоративним заходам:
- дренажні системи (вертикальний та горизонтальний дренаж);
- протизсувні споруди;
- протиерозійні споруди;
- розсолення ґрунтів;
- рекультивація земель.

 

ПAТ "УКРВОДПРОЕКТ"
03035, Київ-35, вул. Митрополита Василя  Липківського, 45
Тел. 38(044) 248-70-16
Факс 38(044) 244-04-21
E-mail: uvp@uvp-kiev.com.ua