Діяльність »
Захист території від затоплення та підтоплення
 

 

Інженерний захист території від підтоплення та затоплення

     ПАТ "Укрводпроект" розробляє комплексні заходи захисту сільськогосподарських земель, природних ландшафтів, населених пунктів, територій під забудову, промислових, транспортних об'єктів та окремих споруд від підтоплення та затоплення.

Спеціалісти інституту виконують повний комплекс проектно-вишукувальних робіт по інженерному захисту території від підтоплення та затоплення:
- інженерні вишукування;
- схеми та програми комплексного захисту території від затоплення та підтоплення;
- техніко-економічне обґрунтування;
- проектна документація;
- охорона навколишнього середовища;
- консультації;
- авторський нагляд та інжинірингові послуги.

Ми маємо досвід проектування та розроблення програм комплексного захисту території від затоплення в басейні р. Тиса у Закарпатській області.
ПАТ "Укрводпроект" співпрацює з організаціями системи Держводгоспу України та науково-дослідними інститутами, в рамках міжурядових угод про співпрацю приймає участь в розробці україно-угорських комплексних планів протипаводкового захисту (Угорщина - Словаччина - Україна), в розробці плану "Покращення протипаводкового захисту та оздоровлення екологічної ситуації на прикордонній україно-румунській ділянці р. Тиса" (Румунія - Україна).

 

 

Інженерна підготовка території та благоустрій для будівництва та рекреаційного використання

     Інженерна підготовка території - комплекс інженерних заходів та споруд для освоєння території під забудову, поліпшення санітарно-гігієнічних та мікрокліматичних умов в населених пунктах.
Вибір заходів інженерної підготовки залежить від природних умов території (рельєфу, ґрунтів, ступеня затоплення).

Спеціалісти ПАТ "Укрводпроект" виконують проекти інженерної підготовки території під забудову та благоустрій території для будівництва та відпочинку:
- інженерні вишукування;
- вертикальне планування території;
- відвід поверхневого стоку;
- регулювання водотоків;
- розчищення та благоустрій водойм;
- берегоукріплення;
- благоустрій прибережної смуги;
- пониження рівня ґрунтових вод;
- захист території від підтоплення та затоплення;
- протизсувні споруди;
- зрошення територій;
- освітлення.

 

 

Визначення рівнів води у річках та зон затоплення при проходженні паводків та повеней різної забезпеченості

     Зона затоплення - смуга річкової долини, що покривається водою під час проходження паводка або повені в руслі і заплаві річки. Дані про зони можливого затоплення під час проходження найвищих паводків на річках необхідні для розроблення протипаводкових заходів, а також для безпечного використання сільськогосподарських земель і розвитку господарської діяльності в долинах річок.

Спеціалісти інституту ПАТ "Укрводпроект" мають великий досвід розрахунків зон затоплення при проходженні паводків та повеней різної забезпеченості, що перевірені на практиці в Карпатському регіоні.

Для розрахунків використовується програма MIKE 11, яка дозволяє моделювати поверхневий стік, гідравлічні режими, транспортування наносів в складних системах річок та каналів. За допомогою інтерфейсу MIKE 11 GIS дані розрахунків із програми MIKE 11 переносяться в середовище геоінформаційної системи, що дозволяє отримати карти глибин, площі зон затоплення та його тривалість.

 

 

- Гідравлічні розрахунки хвиль прориву.

 

ПAТ "УКРВОДПРОЕКТ"
03035, Київ-35, вул. Митрополита Василя  Липківського, 45
Тел. 38(044) 248-70-16
Факс 38(044) 244-04-21
E-mail: uvp@uvp-kiev.com.ua